Last Updated:
Photo by <a href="https://unsplash.com/@crystalweed?utm_content=creditCopyText&utm_medium=referral&utm_source=unsplash">CRYSTALWEED cannabis</a> on <a href="https://unsplash.com/photos/woman-in-white-tank-top-sitting-on-brown-wooden-bench-730OPl8S9W4?utm_content=creditCopyText&utm_medium=referral&utm_source=unsplash">Unsplash</a>

Łódzka tradycja saunowania

Redakcja

Łódź słynie z bogatej oferty saunowania. Miłośnicy tego zdrowego relaksu mają do wyboru szereg miejsc, gdzie mogą zaznać uroków fińskiej lub parowej sauny. Jedno z popularnych miejsc to Akwarium Gród nad Jaszczurczą, gdzie można skorzystać z kompleksu basenów i saun. Kolejnym przybytkiem upajającym się saunowaniem jest Terapia i Zdrowie mieszczące się przy ul. Piotrkowskiej. Oprócz klasycznych saun, oferują one również unikalne rytuały na bazie ziół i minerałów.

Warto wspomnieć, że w Krakowie w ramach akcji "Rusz się z Radiem Kraków" po treningu zaleca się wizyty w saunie. Jak czytamy na stronie https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/sport/rusz-sie-z-radiem-krakow-po-treningu-sauna/ - regularne saunowanie ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Pomaga zrelaksować się po wysiłku fizycznym, a także wzmacnia odporność organizmu.

Zarówno w Łodzi, jak i w Krakowie miłośnicy saunowania znajdą wiele godnych polecenia miejsc, gdzie będą mogli oddać się tej zdrowej i przyjemnej praktyce.